Незалежний член IAPA (Міжнародна Асоціація Професійних Бухгалтерів)

Послуги Due Diligence в Україні

вул. Миколи Пимоненка 13,
Бізнес Сіті Форум, Офіс 7B/35,
04050, м.Київ, Україна.

Тел.: +380 (44) 467 6353

Проведення фінансового Due Diligence (Дью Дилідженс) в Україні

Проведення фінансового Due Diligence (Дью Дилідженс) в Україні фактично користуеться попитом лише серед іноземнимних компаній. Таким чином обсяг послуг Дью Ділідженс прямо пропорційний рівню інвестування в Україну.

За даними Держкомстату України за весь час незалежності (на 1 квітня 2014) загальний обсяг прямого іноземного інвестування склав 52 млрд.дол.США або 1100 дол.США на одного мешканця (для порівняння в сусідній Чехії розмір прямих іноземних інвестицій становить близько 4000 дол.США на одного мешканця на рік). Слід враховувати, що реальні інвестиції значно менше, так як під виглядом іноземних інвестицій нерідко повертається валютна виручка українських компаній.

Такі незначні прямі іноземні інвестиції в економіку України роблять попит на проведення Дью Дилідженс спорадичним і не системним, що не дозволяє аудиторським компаніям спеціалізуватися саме на цій послузі.

Проведення фінансового Due Diligence (Дью Дилідженс) в Україні

Складність надання послуг фінансового Дью Дилідженс в Україні насамперед пояснюється нерозумінням аудиторами цілей і завдань: зайва концентрація над несуттєвими і нематеріальними питаннями, при цьому дійсно важливі для інвестора аспекти часто вислизають від уваги. В цілому, у аудиторських фірм позначається брак досвіду, характерний практично для виконання всіх аудиторських завдань.

По великому рахунку, на якість послуг впливає відсутність підприємницького мислення у виконавців, відсутність досвіду власника.

Слід також враховувати, що на обсяг завдання впливають спірне податкове законодавство, низька якість фінансової звітності, пов'язана з особливостями ведення бухгалтерського обліку в Україні, наявність на підприємствах великої кількості активів, що не підлягають подальшій експлуатації (особливо це стосується підприємств, створених до 1991 року), а також низька ділова культура ведення бізнесу, в тому числі і не надання документів персоналом підприємства і відповідей на запити аудиторів контрагентами.

Таким чином, тільки професійна аудиторська компанія може провести фінансовий Дью Дилідженс в Україні, який, крім стандартних процедур, буде включати:

  • незалежну інвентаризацію ключових актівів підприємства;
  • оцінку якості дебіторської та кредиторської заборгованості шляхом запитів контрагентам та ретельний аналіз операцій з пов'язаними особами;
  • аналіз потенційних донарахувань податкових зобов'язань;
  • фінансову оцінку виявлених ризиків.

Як показує практика, без вивчення всіх аспектів фінансової діяльності підприємства, технічна, ринкова і юридична оцінка, не має сенсу, так як тільки на їх основі інвесторам неможливо прийняти розумне рішення.

Більш того, в Україні в переважній кількості випадків для одержання дійсно інформативних результатів, крім звіту, що містить всі виявлені ризики та їх вплив на майбутні грошові потоки необхідно зробити компіляцію (складання) фінансової звітності, щоб отримати повне і достовірне уявлення про реальний фінансовий стан підприємства.

Увага, останні редакції законів та інших нормативних актів України Ви завжди можете знайти на сайті Верховної Ради України.

© 2001-2018 Аудиторська фірма «Юнітс Консалтинг Лтд.» (Київ / Україна) - послуги Дью Дилідженс в Україні,
проведення незалежної інвентаризації активів, незалежна оцінка бізнесу, проведення міжнародного аудиту фінансової звітності,
Due Diligence для інвесторів, аналіз податкових ризиків та інші аудиторські послуги в Україні. Всі права захищені.
e-mail: info@accounting-ukraine.kiev.ua тел: +380 44 4676353
Designed by Special.net.ua All rights reserved

Аудиторская фирма «Юнитс Консалтинг Лтд.»: Аудит, Бухгалтерские услуги и бухгалтерское сопровождение в Киеве, Аутсорсинг заработной платы и Услуги по QuickBooks